WeWork inwestuje z polskim funduszem w brytyjską firmę

Materiały prasowe

Globalne centrum badawczo-rozwojowe brytyjskiego startupu Andiamo rozpoczęło swoją działalność w Gdańsku. Firma rozwija oprogramowanie do projektowania 3D ortez medycznych dla dzieci. Andiamo znalazło się w Polsce dzięki inwestycji polskiego funduszu technologicznego Alfabeat.

Nie bez powodu motto polskiego fundusz brzmi - We support founders through global alliances. Jego przedstawiciele uważają, że tylko dzięki współpracy międzynarodowej można osiągać sukces na globalną skalę.

Inwestycja w potencjał

- Rozmawialiśmy z inwestorami z całego świata. Alfabeat byli jednymi z niewielu, którzy od razu rozumieli, o co nam chodzi - tak o współpracy z funduszem z Polski mówi Naveed Parvez, współzałożyciel Andiamo.

- Od początku wiedzieliśmy, że Andiamo ma wielki potencjał. Proponowane przez nich rozwiązanie zmienia zupełnie sposób myślenia o branży - mówi Bartosz Lipnicki, Partner Zarządzający Alfabeat, opiekun projektu.

Ich potencjał został doceniony nie tylko przez fundusz Alfabeat. WeWork również zainwestował w rozwiązanie za pośrednictwem inicjatywy Creator Awards. Mikhail Konoplev, dyrektor generalny Central Europe, WeWork komentuje: - Wspaniale jest zobaczyć, jak Andiamo - zwycięzca zeszłorocznych Creator Awards - rozwija się w Polsce ze swoim znaczącym i mającym wpływ na życie wielu osób biznesem. Uruchomiliśmy nagrodę Creator Awards - ogólnoświatowy konkurs, który docenia i nagradza twórców i przedsiębiorców - w siedmiu dużych miastach, w tym w Londynie, gdzie Andiamo wygrało swoje pierwsze dofinansowanie. Pomogło im w budowie zaawansowanych urządzeń ortopedycznych dla dzieci. Wkrótce potem, na początku tego roku, Andiamo zdobyło kolejne dofinansowanie na kwotę pół miliona USD w światowym finale konkursu w Nowy Jorku. Wraz z ekspansją WeWork na Polskę, Andiamo nie tylko pozostanie częścią naszej szybko powiększającej się społeczności, ale także nawiąże relacje z naszymi nowymi członkami, mogąc nas nadal inspirować.

WeWork zapewnia ponad 253 tysiącom osób fizyczne, społeczne i wirtualne środowisko do kreatywnej pracy. Misją WeWork jest pomoc w tworzeniu świata, w którym ludzie pracują, by tworzyć wartość w życiu, a nie tylko zarabiać na życie. Założony w Nowym Jorku w 2010 roku przez Adama Neumanna i Miguela McKelvey, WeWork ma obecnie ponad 283 fizyczne lokalizacje w ponad 75 miastach i 22 krajach na całym świecie. - W Polsce nasze działania będą koncentrować się na obszarze badań i rozwoju. Inżynierowie i projektanci w Centrum R&D w gdańskim Wrzeszczu będą pracować nad przełomowymi rozwiązaniami z obszarów projektowania i modelowania 3D, by stworzyć najlepsze ortezy na świecie - mówi Lee Provoost , CTO i współzałożyciel Andiamo.

Liczy się czas

Autorzy projektu chcą, by każdy młody pacjent mógł otrzymać swoją szytą na miarę ortezę nawet kilkanaście razy szybciej niż obecnie - nawet w ciągu tygodnia. Aktualnie mali pacjenci potrzebujący ortezy muszą na nią oczekiwać nawet kilka miesięcy. Technologia stosowana przez brytyjski startup, pozwala na wykonanie trójwymiarowego skanu wybranej części ciała dziecka w ciągu kilkudziesięciu sekund i wydruk 3D ortezy w ciągu 48 godzin. Co więcej, skan pozwala na nawet 300 razy dokładniejsze odtworzenie kształtu ciała niż w przypadku klasycznego sposobu wykonania za pomocą odlewu gipsowego. Rozbieżności między skanem 3D a kształtem rzeczywistym wynoszą maksymalnie 0,1 mm. Ponadto, ortezy Andiamo są na tyle cienkie, że buty ortopedyczne stają się zbędne.

Andiamo, dzięki środkom pozyskanym od Alfabeat, chce kontynuować prace związane z automatyzacją procesu przetwarzania danych uzyskanych z trójwymiarowego skanu. Będą automatycznie przekształcane w model umożliwiający wydruk 3D. Do tej pory tym procesem zajmował się wykwalifikowany specjalista. Informacje będą również zbierane i przesyłane do platformy, by dzięki samouczącym się algorytmom uczynić produkt efektywniejszym i tańszym. Twórcy Andiamo chcą też udoskonalić nośność ortez, aby jeszcze lepiej poprawiały mobilność i posturę pacjenta.

- Naszą misją, realizowaną przy współpracy z zespołem najwyższej klasy specjalistów, jest znalezienie masowego rozwiązania problemów w obszarze ortotyki. Szacujemy, że produkty Andiamo w perspektywie 10 lat poprawią znacząco jakość życia 50,8 milionów osób - pacjentów i ich rodzin - mówi Samiya Parves, Chief Families Officer i współzałożycielka Andiamo, którą magazyn „Forbes” umieścił na liście 100 Women Founders to follow.

Doświadczenie założycieli

Współzałożycielami Andiamo są Samiya i Naveed Parvez - rodzice Diamo. - Nasz syn urodził się w 2003 roku, chorował na porażenie mózgowe. Potrzebował pomocy przez 24 godziny na dobę. Największymi trudnościami,  z którymi musieliśmy się zmierzyć, było otrzymanie odpowiednich ortez - mówi Samiya Parves.

Po tych doświadczeniach Samiya i Naveed postanowili sami stworzyć rozwiązanie, które oszczędzi bólu dzieciom i ich rodzinom. Propozycja Andiamo to istotny wkład w próbę rozwiązania problemu dopasowania i długotrwałego oczekiwania na ortezy.

Źródło: Informacja prasowa

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę