Wielofunkcyjne i odporne na zużycie – nowa seria frezów firmy MMC Hardmetal

MMC Hardmetal, frezy VPX © Raven Media

Udostępnij:

Podczas targów STOM firma MMC Hardmetal Poland prezentuje bogaty asortyment wysokowydajnych frezów składanych Mitsubishi Materials, w tym najnowsze rozwiązanie – serię frezów VPX z płytkami stycznymi.

Styczne mocowanie płytek pozwala na zwiększenie przekroju rdzenia narzędzia w stosunku do frezu konwencjonalnego. Poprawia to ogólną sztywność i umożliwia przenoszenie większych sił skrawania, bez nadmiernego ugięcia frezu. Jest to więc frez wielofunkcyjny, który może być zastosowany zarówno do małoseryjnej obróbki różnych materiałów z wyższym posuwem i wyższą prędkością skrawania, bez konieczności wymiany płytek, jak i do bardziej efektywnych strategii obróbki w produkcji wielkoseryjnej.Frezy VPX mogą być używane w wielu różnych aplikacjach obróbkowych – od typowego frezowania po zagłębianie skośne oraz frezowanie gniazd. Wielofunkcyjność, wysoka wydajność i możliwości uniwersalnego zastosowania frezu to kluczowe czynniki w procesie projektowania tego narzędzia.

Geometria płytki zapewnia niezbędną odporność na pękanie oraz wielofunkcyjne zastosowanie frezu. Większość frezów z płytkami stycznymi użyta do liniowego zagłębiania skośnego wymaga zastosowania dedykowanych płytek, natomiast płytki przeznaczone do frezów VPX, o innowacyjnej geometrii od strony czoła, pozwalają na obróbkę dowolną metodą. Umożliwia to zmniejszenie liczby magazynowanych płytek oraz uniknięcie dodatkowych kosztów wskutek zamontowania niewłaściwych płytek. Co ważne, dwustronna konstrukcja płytek zapewnia większą ekonomiczną efektywność procesu obróbki.


TOP w kategorii
Konstrukcja gwarantuje stabilne mocowanie płytek w gnieździe, uzyskane dzięki trzem powierzchniom styku. Eliminuje to wszelkie odkształcenia płytek wskutek obciążeń występujących podczas obróbki. Dodatkowo wypukłe wzmocnienie wokół otworu pod śrubę ustalającą zwiększa wytrzymałość i sztywność mocowania płytki.

Oferta obejmuje osiem różnych gatunków, w tym najnowsze: z serii MP6100, MP7100 i MP9100, które pozwalają na obróbkę stali konstrukcyjnych, nierdzewnych i hartowanych, żeliw i materiałów trudnoobrabialnych. Frezy z serii VPX 200 i VPX 300 są dostępne w dwóch różnych wielkościach, dostosowanych do większych i mniejszych obrabiarek. Seria 200 obejmuje płytki o wielkości 09, natomiast seria 300 – płytki o wielkości 12.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również