Wszystko pod kontrolą

ENEMAC © ENEMAC

Udostępnij:

Firma ENEMAC, specjalista w zakresie produkcji sprzęgieł, udoskonalił swoje produkty przeciążeniowe do napędów bezpośrednich i pośrednich, dzięki czemu są one w stanie zabezpieczać urządzenia z momentem obrotowym od 0,5 do 6000 Nm. Umożliwia to ich stosowanie w wielu branżach, w tym technice dźwigowej, kopalniach odkrywkowych i przemyśle stoczniowym.

Połączenie wałów przez nowatorski system mocowania tarczą skurczową, sprężyny talerzowe, a także wykorzystanie wytrzymałych łożysk kulkowych umożliwiają przenoszenie dużych momentów obrotowych. Producent przygotował obecnie dwie nowe wielkości sprzęgieł, planuje jednak rozszerzenie oferty, zwiększając zakresu obsługiwanego momentu obrotowego do 9000 Nm.     ENEMAC oferuje też inne rodzaje sprzęgieł bezpieczeństwa, które za pomocą pasów i łańcuchów zapewniają przenoszenie momentu oraz sprzęgła elastyczne do połączeń wał-wał. Wkładka elastomerowa zapewnia dobre tłumienie drgań oraz kompensację niewspółosiowości. Poza tym w ofercie tego producenta znajduje się szeroki wachlarz napędów wałów z momentem obrotowym od 0,2 do 4000 Nm, jak również różne elementy mocujące do narzędzi i obrabianych przedmiotów.

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również