Wytaczadła do obróbki nawet czterech powierzchni w jednym przejściu

Sandvik Coromant, wytaczadła © Sandvik Coromant

Udostępnij:

Firma Sandvik Coromant wprowadza na rynek nową ofertę rozwiązań CoroBore BC (Boring Combination). Te wytwarzane na życzenie w ramach usługi Tailor Made narzędzia przygotowano z myślą o produkcji wielkoseryjnej. 

Korzystanie z CoroBore BC umożliwia wykonywanie różnych czynności, takich jak obróbka półwykończeniowa wewnętrznej powierzchni walcowej i załamywanie krawędzi (fazowanie), przy użyciu pojedynczego narzędzia. Producenci, dla których skierowana jest ta oferta, to dostawcy branży motoryzacyjnej, wytwórcy maszyn z branży inżynierii ogólnej i producenci sprzętu budowlanego.CoroBore BC stanowi szybką i łatwą do zastosowania alternatywę w sytuacji, gdy narzędzia standardowe nie pasują do konkretnych wymogów, a jednocześnie koszt i czas dostawy narzędzi stricte specjalnych wyklucza ich zastosowanie. Proces przebiega szybko, gdyż personel Sandvik Coromant wykorzystuje aplikację internetową, która automatycznie dostosowuje projekt narzędzia i dokonuje wyceny oraz prognozy czasu dostawy.

Podstawową zaletą narzędzi CoroBore BC z punktu widzenia produktywności jest wyeliminowanie zbędnych wymian narzędzi i redukcja czasu cykli produkcyjnych – mówi Jenny Nilsson, Global Product Manager w firmie Sandvik Coromant. – Jedną z wielu mocnych stron nowego rozwiązania jest także możliwość zaoferowania tych korzyści w znacznie krótszym terminie dzięki automatyzacji procesu projektowania i wyceny. Przedstawiciel Sandvik Coromant po prostu omawia wymagane czynności i parametry z klientem, po czym za pośrednictwem przeglądarki internetowej wprowadza odpowiednie parametry do systemu projektowego. Po zakończeniu tej procedury system natychmiast generuje konstrukcję narzędzia i oblicza cenę.

Dzięki oferowanym różnym opcjom CoroBore BC można wykonać szereg czynności wytaczania otworu wielostopniowego. Klienci mogą wybrać spośród nawet czterech czynności obróbki dostępnych w ramach pojedynczego narzędzia (na każdą czynność przypadają maksymalnie dwie krawędzie skrawające). Zakres średnic skrawania wynosi od 20 do 200 mm (od 0,787" do 7,874"), natomiast długość narzędzia może wynosić do 400 mm (15,75"), w zależności od rozmiaru złącza. Dostępne opcje złączy to Coromant Capto, HSK typ A i chwyt cylindryczny ze spłaszczeniem zgodny z ISO 9766, jak również stożki wg normy ISO/MAS-BT/CAT-V. Szeroki zakres obsługiwanych modeli i rozmiarów złączy zazwyczaj umożliwia bezpośrednią integrację ze złączem obrabiarki, eliminując potrzebę użycia osobnego uchwytu/adaptera.

Narzędzia CoroBore BC wykorzystują wkładki z rodziny CoroBore. W porównaniu z gniazdami płytek wykonanymi w korpusie narzędzia, zastosowanie wkładek umożliwia łatwą i wydajną adaptację narzędzia do potrzeb. Jako elementy ze standardowej oferty, zarówno płytkę, jak i wkładkę można łatwo wymienić w krótkim czasie.

Możliwe są trzy konfiguracje wkładek: z regulacją promieniową i osiową; tylko z regulacją osiową; bez funkcji regulacji. Wkładki wszystkich opcji są wyposażone w precyzyjne dysze chłodziwa, które mogą dostarczać chłodziwo pod ciśnieniem do 80 bar (1160 PSI), co stanowi wyjątkową zaletę wśród personalizowanych narzędzi do wytaczania stopniowego.Oprócz standardowych płytek zgodnych z normą ISO narzędzia wytaczarskie CoroBore BC mogą być wyposażone w koncepcyjne płytki CoroBore 111, dostarczane w gatunkach zoptymalizowanych pod kątem średniej i zgrubnej obróbki wytaczarskiej.

Źródło: Sandvik Coromant

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również