Klastry wsparciem dla nowoczesnego przemysłu

©

Udostępnij:

Rola klastrów w gospodarczym rozwoju kraju. To temat przewodni IV Kongresu Klastrów Polskich, który odbył się 25 stycznia w Warszawie. Konferencję otworzyła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

- W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju krajowe klastry kluczowe uwzględniliśmy przy realizacji działań związanych z rozwojem nowoczesnego przemysłu, mobilizacji kapitału prywatnego na rzecz prowadzenia działalności B+R+I, a także stymulowania popytu zewnętrznego na innowacje poprzez zwiększenie zdolności i skłonności firm do eksportu oraz lokowania bezpośrednich inwestycji za granicą – mówiła wiceminister J. Emilewicz.Wiceszefowa resortu rozwoju dodała również, że klastry będąc platformą współpracy oraz wymiany doświadczeń tworzą ekosystem, który przyczynia się do rozwoju konkurencyjności gospodarki.

Ministerstwo Rozwoju przeprowadziło dotychczas dwie rundy Konkursu o status Krajowego Klastra Kluczowego. Kolejny zaplanowano przyszły rok.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również